Зміст

  1. Вступ
  2. Загальний опис
  3. Огляд індикації
  4. Коди помилок

 


 

У цій статті ми розглянемо стабілізатори напруги серії АМПЕР, які виробляються у нас в Україні на одеському заводі.

Багато "українських" компаній мають виробництво в Китаї, а в Україні, у найкращому випадку, збирають і комплектують свої вироби. НПФ "Елекс" на території свого підприємства організувала повний виробничий цикл випуску продукції.

Усі етапи виробництва: розробка технічної документації, виготовлення та фарбування корпусів, виробництво тороїдальних трансформаторів і плат управління, комплектація та діагностика — все це робиться на потужностях підприємства без залучення сторонніх підрядників.

Це позитивно впливає на високий контроль якості та ціну виробленої продукції. До речі, вся продукція відповідає стандартам EN 60529:1991/A2:2013/AC:2019-02, EN 60335-1:2012/A15:2021, EN 61000-6-1:2007, EN 61000-6-3:2007/A1:2011/AC:2012 відповідно до директив 2014/35/EU (Низька напруга) 2014/30/EU (Електромагнітна сумісність).


 

Стабілізатори напруги — серія АМПЕР

 

Ця серія побутових стабілізаторів напруги виробляється в номіналах від 25 А (5,5 кВт) до 80 А (18 кВт), що дозволяє застосовувати їх в будинках, квартирах, офісах та котеджах.

Стабілізатори можна використовувати як в однофазних мережах, так і в мережах з трифазною напругою, встановивши на кожну фазу окремий стабілізатор.

Згідно з правилами, всі моделі цієї серії (потужність яких більше 3,5 кВт) мають клемне підключення. Звертайте увагу на це при виборі стабілізатора.

Для того щоб вам було легше орієнтуватися в назвах різних моделей, в таблиці ми розшифруємо позначення всіх символів в маркуванні стабілізатора.

Наприклад: Ампер-Т У 16-1/40 — точний, 16 ступенів стабілізації, 40 А

АМПЕР-Х У хх-х/хх Модифікація стабілізатора: Т — точний, Р — розширений. У стандартному виготовленні індекс відсутній.
АМПЕР-x У хх-х/хх Індекс У — Україна.
АМПЕР-х У ХХ-х/хх Кількість ступенів трансформатора — 9, 12, 16.
АМПЕР-х У хх-Х/хх Кількість фаз. Для однофазних стабілізаторів завжди — 1.
АМПЕР-х У хх-х/ХХ Вхідний струм — 25, 32, 40, 50, 63, 80.

У серії АМПЕР можна виділити 4 лінійки стабілізаторів, які відрізняються кількістю ступенів стабілізації, точністю і діапазоном вхідних напруг, завдяки цьому Ви можете більш точно підібрати модель під свої вимоги.

  • Ампер 9-1/ХХ — лінійка 9-ти ступінчатих стабілізаторів, з точністю стабілізації 4,5 %. Поріг відключення Umin — Umax, 135–285 В. Діапазон стабілізації в межах заявленої точності 160–260 В
  • Ампер 12-1/ХХ — лінійка 12-ти ступінчатих стабілізаторів, з точністю стабілізації 3,5 %. Поріг відключення Umin — Umax, 100–295 В. Діапазон стабілізації в межах заявленої точності 145–275 В
  • Ампер Т 16-1/ХХ — лінійка 16-ти ступінчатих стабілізаторів з підвищеною точністю стабілізації 2,7%. Поріг відключення Umin — Umax, 100–295 В. Діапазон стабілізації в межах заявленої точності 145–275 В.
  • Ампер Р 16-1/ХХ — лінійка 16-ти ступінчатих стабілізаторів, з розширеним діапазоном робочих напруг. Точність 3,5 %. Поріг відключення Umin — Umax, 100–295 В. Діапазон стабілізації в межах заявленої точності 90–295 В.

У лінійках Ампер 12-1/ХХ, Ампер Т 16-1/ХХ і Ампер Р 16-1/ХХ є можливість ручної регулювання порога відключення за мінімальною короткочасною вхідною напругою. А в Ампер Т 16-1/ХХ можна регулювати вихідну напругу в діапазоні 200–230В.

Усі стабілізатори серії Ампер мають електронний байпас (режим «транзит»). Цей режим дозволяє підключити навантаження «в обхід» стабілізатора.


У стабілізаторах використовуються безшумні тороїдальні трансформатори власного виробництва. В моделях із струмом 25, 32, 40 А використовуються симісторні ключі. А в моделях на 50, 63, 80 А вже встановлені тиристорні ключі.

Якщо під час роботи відбувається нагрівання, то включається двохшвидкісна система охолодження. Якщо ж з якихось причин (наприклад, підвищена температура оточуючого середовища) вона не справиться, то включиться захист і навантаження буде відключено. Після відновлення нормальної температури, робота автоматично відновиться.

Важливо відзначити, що стабілізатори Ампер мають широкий спектр захисту:

  • захист від високочастотних перешкод;
  • захист від імпульсних перешкод;
  • захист навантаження від короткого замикання;
  • захист від підвищеного або зниженого вхідного напруги;
  • захист трансформатора і ключів від перегріву.

 

Режими індикації однофазних стабілізаторів серії «АМПЕР»

 

У всіх моделях цієї серії є дворядковий LED-індикатор, який може відображати обрану вами інформацію. Передбачено два режими відображення інформації: основний і розширений. За замовчуванням стабілізатор знаходиться в основному режимі і відображає вхідну і вихідну напругу.

Фото індикатора однофазного стабілізатора серії Ампер

Перехід між і в межах режимів здійснюється натисканням або утримуванням кнопки на передній панелі. Розглянемо більш детально обидва режими індикації.


Основний режим

У цьому режимі стабілізатор знаходиться за замовчуванням (при увімкненні). При натисканні на кнопку в нижній частині індикатора по черзі будуть змінюватися параметри (верхній залишається незмінним — поточне значення вхідної напруги).

Таблиця 1. Розшифрування показань нижньої частини індикатора

Вихідна напруга, В
Поточне значення вхідного струму, А
Поточне значення повної потужності, кВт
Поточне значення частоти мережі живлення, Гц
Поточне значення температури стабілізатора, °C

 


Розширений режим

Для входу в цей режим необхідно натискати кнопку і утримувати протягом 5–10 сек. При вході в режим з'явиться миготлива точка в правому нижньому кутку індикації.

 


 

Коди помилок стабілізатора Ампер

 

У випадку поломки стабілізатора, на індикації також буде відображуватися код помилки:

  • Обрив вхідних ключів - Er.01
  • Пробій вхідних ключів - Er.02
  • Обрив вихідних ключів - Er.03
  • Пробій вихідних ключів - Er.04
  • Інші несправності - Er.05

При появі цих помилок Вам необхідно звернутися в сервісний центр (СЦ). Хочемо звернути вашу увагу, що офіційний СЦ знаходиться тільки на заводі-виробнику в Одесі.


Перед встановленням і експлуатацією стабілізатора обов'язково прочитайте інструкцію!

Ця стаття коротко описує можливості стабілізаторів серії АМПЕР, більш детальну інформацію Ви зможете знайти в інструкції, перейшовши за посиланням.

Підсумуємо.
Стабілізатори напруги Елекс Ампер — це надійні, сучасні пристрої, які повністю виробляються на території України. При їхньому придбанні Ви можете бути впевнені, що купуєте високоякісні стабілізатори, які послужать Вам довгий час.